XX lat KTP „Horyzont” – relacja z obchodów jubileuszu

Mija 20 lat od powstania Klubu Turysyki Pieszej „Horyzont”…
Z tej przyczyny Zarząd Klubu zorganizował 14 września br. bogatą w wydarzenia imprezę jubileuszową. Na  początek uczestnicy obchodów zwiedzili salonik Ireny Santor, który znajduje się w Bibliotece Publicznej w Solcu Kujawskim – serdecznie dziękujemy dyrektor Biblioteki p. Iwonie Lichockiej oraz p. Ewie Żyndżo za pomoc i życzliwość! Następnym punktem była wizyta w  Muzeum Ochotniczych Straży Pożarnych w Solcu Kujawskim przy OSP Solec Kujawski Serdecznie dziękujemy p. Zbigniewowi Wiśniewskiemu za ciekawą opowieść o historii straży! Jak na piechurów przystało, uczestnicy przeszli ścieżką edukacyjną „Śladami Powstania Wielkopolskiego”.
    Część oficjalna obchodów jubileuszu, połączona ze zlotem Oddziału PTTK przy Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych (którego znaczącą jednostką jest klub Horyzont), odbyła się na terenie wiaty dla turystów przy Nadleśnictwie Solec Kujawski.
Jak to bywa przy takich spotkaniach był czas na wspomnienia i snucie turystycznych planów… Gościem specjalnym naszego jubileuszu był p. Jacek Treichel – Sekretarz Generalny Zarządu Głównego PTTK. Z jego rąk prezes Klubu – Łukasz Wojtecki – przyjął Srebrną Honorową Odznakę PTTK za całokształt działań na niwie turystyki.
Prezes Klubu odczytał list gratulacyjny od burmistrza Solca Kujawskiego – p. Adama Michalaka. Życzenia piechurom złożyli także m.in. – p. Rafał Kubiak – dyr. Muzeum Solca im. Księcia Przemysła, radna Solca Kujawskiego p. Grażyna Bieniek, przyjaciel naszego klubu z Gniewkowa – kol. Janusz Bożko. Dziękujemy za wszystkie złożone życzenia! Kilka zdań o historii klubu przekazał pierwszy prezes klubu kol. Krzysztof Skorupka. Prelekcję ekologiczną dla uczestników wydarzenia przygotowała p. Lucyna Kowalke z Nadleśnictwa Solec Kujawski. Pokaz udzielania pierwszej pomocy przygotowali członkowie GRS OP BIZON Solec Kujawski Nie zabrakło pysznego poczęstunku, a także konkursu krajoznawczego. Słowem coś dla ciała i coś dla ducha Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli razem z nami i pomogli w najróżniejszy sposób! Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji wydarzenia Urząd Solec Kujawski Nadleśnictwo Solec Kujawski, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Cierpiszewo, Lasy Państwowe Dziękujemy również tym, którzy mimo, iż nie mogli być z nami, przesłali jubileuszowe życzenia!