Rajd do Ostromecka – 13.07.2024

13 lipca br. KTP PTTK „Horyzont” z Solca Kujawskiego zorganizował rajd do Ostromecka. Zbiórka uczestników miała miejsce przy soleckiej przystani WOPR „Salina”. Dzięki wsparciu ratowników wodnych, możliwy był transport turystów na drugi brzeg Wisły. W wędrówce wzięło udział dwudziestu piechurów z Solca Kujawskiego i Bydgoszczy. Tegoroczna edycja rajdu była ważna z trzech powodów. Po pierwsze, do grona członków Horyzontu oficjalnie przyjęto nowego turystę – kol. Krzysztofa Broszko. Witamy w turystycznej rodzinie! Po drugie, w trakcie rajdu miała miejsce premiera nowych koszulek klubowych. Po trzecie, dzięki pracy grupy znakarskiej działającej przy naszym Oddziale, czarny szlak im. prof. Krystyny Wyrostkiewicz, z którego skorzystali piechurzy – po latach zaniedbania przez O/M PTTK Bydgoszcz – został znakomicie odnowiony!
Główną atrakcją dla uczestników rajdu był naturalnie Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku. W barokowym Pałacu Starym znajduje się kolekcja zabytkowych fortepianów ze zbiorów Andrzeja Szwalbego. W XIX wiecznym Pałacu Nowym można zaś skorzystać m.in. z restauracji. Podczas urządzonego w Ostromecku postoju, każdy z uczestników rajdu mógł sam wybrać, na co przeznaczyć wolny czas. Niektórzy wykorzystali go także na odpoczynek w parku. Droga powrotna wiodła do Czarnowa, skąd – ponownie dzięki uprzejmości ratowników WOPR-u – piechurzy zostali przetransportowani na solecki brzeg Wisły. Łącznie turyści pokonali dystans ok. 25 kilometrów. Dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie i tradycyjnie do zobaczenia na szlaku!